O Knižním kukátku

Ahoj,
díky, že jsi zavítal na tento blog. Je jedno, zda cíleně, nebo omylem. Hlavní je, že jsi tady. A pokud Tě Knižní kukátko na první pohled zaujalo, můžeš si v klidu přečíst, o čem tento malý projekt vlastně je.

Co je Knižní kukátko?

Knižní kukátko je blog. A jako takový byl založen 28. ledna roku 2012, nejprve jako osobní knižní blog za účelem vyjádření a prezentování své vášně ke knihám. Jeho název se tedy přímo odvíjí od tématu, kterému se blog od začátku nejvíce věnuje.

Co je cílem?

Knižní kukátko má sloužit jako malý recenzentský portál. Měl by v prvé řadě sloužit lidem, kteří váhají nad tím, jaký titul si mají přečíst jako další. Blog má tedy za úkol být informační bránou. Knižní kukátko tak ocení všichni čtenáři, jež chtějí smysluplné, kvalitně sepsané názory od lidí, kteří jsou stejně jako oni zapálení knihomolové. Plnohodnotný zdroj informací z něj budou dělat právě jeho přispěvatelé. Ti budou na blog přispívat recenzemi a všelijakými tipy na dobré čtení. Kvalitních knih je totiž velký nedostatek. Při tom všem nebude Knižní kukátko pouze skladem recenzí. Bude se i nadále chovat jako osobní blog, články píše čtenář čtenářům a podle toho tak taky budou vypadat.

Pro koho?

Blog je určen pro všechny, kteří sem budou chtít pravidelně chodit pro nové informace o knižních titulech. Bezpochyby si tu najde každý to své, milovníci dětských knih, thrillerů, fantasy i historických románů. Zapálení i sváteční čtenáři, knihomolové všech věkových kategorií. Knižní kukátko je zkrátka určeno komukoliv.

Doufám, že se Ti tu bude líbit.