Petra Slováková - Démon z East Endu (audioukázka)


Poslední dobou začínám docela dost spolupracovat s (českými) autory, jsem za to také jaksepatří rád. A tak se stalo, že mi napsala Petra Slováková, které nyní v březnu vychází první část cyklu Ve službách královny, jenž nese název Démon z East Endu. Poprosila mě, zda bych k této knize nevytvořil audioukázku v tomtéž stylu jako u Vílích kruhů pro Temnářku. Co myslíte? Souhlasil jsem.

Jedná se pouze o audioukázku, tedy ochutnávku toho, na co se v knize můžete těšit. Tu lze bez debat zařadit do literárního žánru zvaný steampunk, kterému se sama autorka dost věnuje. Z velké části se také jedná i o detektivku, neboť děj je zasazen do období viktoriánské Anglie, kde se vyšetřují zvláštní úmrtí.

Démona z East Endu jsem měl v hledáčku od okamžiku, kdy jsem ho uviděl v edičním plánu Brokilonu. Proč? Za prvé díky obálce, která je vážně povedená, za druhé kvůli obsahu, respektive anotaci. Je mi blízké dějové zasazení (sice jsem toho ze steampunku tolik zase nepřečetl, ale žánr je to velmi svérázný) a jak jsem měl možnost načíst první kapitolu (+ přečíst si asi další tři), tak je mi jasné, že toto se mi bude opravdu líbit.

S chutí jsem tedy audioukázku načetl. Snažil jsem se jí dodat trochu dramatický nádech, a to jak načtením, tak i (snad) vkusně doplněnou hudbou. Vyšlo z toho necelých patnáct minut k poslechu, takže jako ochutnávka přímo ideální. Já vám pouze doporučím, abyste si tuto knihu, až vyjde, koupili a přečetli, neboť to v žádném případě nebudou vyhozené peníze. Navíc se vám knížka bude hezky vyjímat v knihovničce.

Pokud vás zaujala, můžete si o ní (a také o autorce) za pomocí užitečných odkazů vyhledat více informací. Audioukázku si nemusíte poslechnout jenom na YouTube, ale také stáhnout. Link ke stažení hledejte níže. Přeji vám příjemný poslech.


>> audioukázka ke stažení <<

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Anotace 

Velká Británie je vržena do víru průmyslové revoluce. Ulicemi se pohybují rozličné párou poháněné stroje šílených vědců, ale také věci mnohem temnější – nadpřirozené bytosti. A právě s nimi bojují sourozenci Kelbyovi – vyšetřovatelé ve službách královny Viktorie.
Po zdárném dokončení jednoho případu se před nimi otevírá nový – ještě složitější. Ve čtvrtích viktoriánského velkoměsta jsou totiž pověřeni vyšetřováním podivných úmrtí, která na první pohled nemají motiv ani spojitost. Hrdinové se potýkají jak s dvorskými intrikami, zákeřnými vynálezy a nadpřirozenými jevy, tak s vlastními problémy a minulostí. V temných uličkách odhalují tajná spiknutí i hranice svých možností...

O autorce

Autorka se narodila na jaře roku 1987 v Ostravě. Vystudovala Mendelovu univerzitu v Brně.
Původně začínala s poetickou tvorbou, kterou publikovala v denním tisku a soutěžních sbornících. V roce 2013 vyšlo souborné vydání jejích poetických textů u vydavatelství Epika pod názvem Básně.
Její příspěvky se pravidelně umisťují na předních pozicích různých literárních soutěží.
Mezi všemi uveďme Dumky podvečerné (2012, 2013), AI 2051, Poviedka Istroconu (2012, 2013), Hledáme sto českých Kingů (2011– 2013), Best-fiction, Rytiny, O poklad Moravského sklepa, Rokle šeré smrti (2009), a další…
Časopisecky publikovala například v Pevnosti: Kóma (č. 9/2011) a Železonoc (č. 8/2013), Jupiteru: Vlčice (č. 3/2012), Půlnoc, hořící hodiny a odbíjející kyvadlo (č. 6/2013), Navždy (č. 6,5/2013).
V prosinci roku 2013 jí vyšla ve vydavatelství Rogerbooks sbírka povídek Železonoc a jiné podivnosti, v tom stejném roce vyšla její další kniha Cvrček v krabičce.
Svými pracemi přispěla také do několika antologií českého hororu. Některé další povídky jí vyšly ve sbornících. V roce 2013 se jednalo o dílo Tma není jen černá uveřejněné v knize Dračí řád: Času navzdory, v knize Fantastická 55 to byly Zombie a Tasemnička a roku 2012 byla ve sborníku Mlok vydána novela Cvrček v krabičce, za kterou autorka získala cenu Pulec v prestižní Ceně Karla Čapka.
V lednu tohoto roku (2015) jí v časopise Pevnost vyšla povídka Královnina jehla, která je zasazena do světa cyklu Ve službách královny.

Užitečné odkazy

Démon z East Endu vychází 25.3. 2015 v nakladatelství Brokilon

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dejte mi vědět, jak se Vám audioukázka a kniha líbí.

Autor článku: EclecticGuy

Sdílej

Přečtěte si taky

Předchozí
Next Post »